Amazon Marketplace

MARKETPLACEHORIZONTÁLNÍGLOBÁLNÍ

Amazon je jeden z největších marketplace na světě, který disponuje 20 lokálními online tržišti. Na těch dnes prodává už 2,5 milionů prodejců třetích stran, přičemž až 50 % zboží prodaného Amazonem pochází právě od nich. Přestože konkurence prodejců není malá, pokud využijete všechny nástroje, které Amazon nabízí ke zvýšení úspěšnosti a zajistíte, že vaše produktová data budou ve špičkové kvalitě, můžete začít expandovat do celého světa.

Dostupné trhy:
CELÝ SVĚT
Amazon Marketplace

Základní informace

Potenciál růstu na této platformě je velký, protože Amazon má jednu z největších komunit zákazníků. Jen v Evropě navštěvuje jeho stránky 176 milionů uživatelů a každou minutu se zde prodá 3 400 produktů. Provize za prodané zboží se zde pohybuje mezi 7 až 15 % v závislosti na kategorii zboží a za vedení účtu v Evropě zaplatíte 39 eur. Propojení je možné skrze API a XLS.

Výhody

Přístup k milionům zákazníků

Vysoká návštěvnost Amazonu prodejcům umožňuje oslovit nebývalé množství nových uživatelů.

Vysoká důvěra uživatelů

Podle průzkumu americké společnosti Freedvisor v roce 2021 až 89 % dotazovaných uvedlo, že by před nákupem zboží na jiných e-shopech upřednostnili Amazon. Důvodem je hlavně pozitivní zkušenost s online nakupováním a schopnost dodat zboží v pořádku v průběhu několika dní.

Efektivní reklama

Amazon využívá moderní marketingové nástroje k propagaci vašich produktů. Svou marketingovou strategii přitom zakládá na 20 letech pozorování nákupních aktivit ve svém obchodě.

Spolehlivá logistická síť

Jen v Evropě má tento marketplace 70 distribučních a fulfillment center. Prodejci, kteří nabízejí své produkty na Amazonu, proto můžou čerpat z výhod spojených s provozováním tzv. modelu FBA, kdy odpovědnost za přepravu nese Amazon.

Lokalizovaná správa produktů

Bezplatné nástroje pro tvorbu nabídek a překlad od Amazonu účinně pomáhají zvýšit kvalitu vašich produktových dat. Amazon nabízí lokalizaci do němčiny, francouzštiny, italštiny, španělštiny a samozřejmě angličtiny.

Nákupní síla

Expanze do zahraničí může prodejcům pomoci v případě poklesu ekonomiky v zemi, ve které podnikají. Přístup k novým trhům pomáhá balancovat případný pokles prodejů v dalších zemích.

Často kladené dotazy

Onboarding v rámci platformy Omnicado a napojení na Amazon může trvat od jednoho do několika týdnů v závislosti na stavu vaší registrace na Amazonu, celkovém počtu produktů, které zde chcete nabízet, kvalitě vašich produktových dat a správném zařazení produktů do katalogu tržiště. Nějaký čas zabere také samotné propojení vašeho e-shopového systému s platformou Omnicado.

Potřebujeme od vás produktová data s EAN kódem a vytvoření vaší registrace na Amazonu. Dále bude potřeba zajistit propojení s vaším e-commerce řešením, správu expedice a integrovaný účetní systém.

Nejprve potřebujeme elektronický podpis smlouvy o spolupráci s Omnicadem. Poté je třeba vytvořit si vlastní účet na naší platformě. Po registraci na Amazon proběhne napojení vašeho e-commerce řešení, systému expedice a účetního systému, abyste mohli efektivně a bezproblémově spravovat veškeré obchodní operace.

Kontaktujte nás pro více informací

Po odeslání vaši žádosti se vám ozveme do 48 hodin. Pole označené * jsou povinná.

Kontaktujte nás pro více informací

Po odeslání vaši žádosti se vám ozveme do 48 hodin. Pole označené * jsou povinná.