Alza Trade

PRODEJNÍ KANÁLHORIZONTÁLNÍ

Alza.cz je prvním místem, kam míří čeští zákazníci pro spotřební elektroniku. Partnerský program pro prodejce třetích stran v červenci 2023 změnil svůj název z Alza Marketplace na Alza Trade, aby se odlišil od jiných marketplace platforem. Na rozdíl od nich totiž na Alza Trade neprodávají své zboží zákazníkům jednotliví prodejci, ale přímo společnost Alza. Nese tak odpovědnost za kompletní prodejní a poprodejní proces. Prodejci tu fungují jako dodavatelé a doručení zboží a další služby zákazníkům už zajišťuje přímo Alza. Díky naší integrační platformě Omnicado můžete napojit svůj e-shop na systém Alzy a prodávat své zboží přes jednu z nejsilnějších značek v Česku.

Dostupné trhy:
ČESKO
Alza Trade

Základní informace

U oblíbenosti prodejních kanálů nejčastěji rozhoduje velikost sortimentu, rychlé a bezproblémové doručení zboží a zákaznický servis. Alza disponuje propracovanou logistickou sítí kamenných výdejen a AlzaBoxů po celé České republice, díky čemuž ji zákazníci často volí pro své nákupy. Na Alza.cz prodává přes 1000 prodejců více než 350 000 produktů v 5000 kategoriích a míra navýšení obratu tržeb zde v průměru dosahuje až 28 %. Propojení vašeho e-shopu se systémem Alza Trade je možné buď s pomocí XML feedu nebo s pomocí doplňku, integrátora nebo API.

Výhody

Silná klientela

Alzu denně navštíví přes 500 000 lidí a celý e-shop má dohromady přes 5 milionů aktivních uživatelů. Ti mají navíc k dispozici nonstop zákaznickou a IT podporu.

Propracovaná logistika

Alza disponuje jednou z nejširších logistických sítí v České republice. Zákazníci si můžou nechat zboží doručit do 45 prodejen Alza, více než 2 800 AlzaBoxů nebo dalších 20 300 partnerských míst.

Alza pro každého

Platforma nabízí personalizované řešení pro partnerský prodej pro všechny typy společností, ať už jste malý e-shop nebo velká společnost. K registraci potřebujete jenom české daňové identifikační číslo (DIČ).

Podpora prodeje

Analytické nástroje, personalizace obsahu, zákaznický newsletter, doporučené zboží, produkty na e-shopu i v aplikaci. Alza zajišťuje prvotřídní marketing, kterým zviditelňuje vaše produkty.

Zákaznická podpora

Klienti mají k dispozici zákaznickou podporu 24 hodin 7 dní v týdnu.

Centrum znalostí

Na orientačních stránkách pro dodavatele najdete návody na registraci a nastavení účtu, dopravu a správu objednávek a veškeré informace k přípravě produktů pro zalistování.

Často kladené dotazy

Onboarding na platformu Omnicado společně s propojením systému Alza Trade může trvat od 1 do několika týdnů v závislosti na stavu vaší registrace na Alza Trade, celkovém počtu produktů, které chcete zalistovat, kvalitě produktových dat a správném zařazení produktů do listingu.

Potřebujeme od vás produktová data s EAN kódem, vytvoření vaší registrace na Alza Trade. Dále bude potřeba zajistit propojení s vaším e-commerce řešením, správu expedice a integrovaný účetní systém.

Nejprve potřebujeme elektronický podpis smlouvy o spolupráci s Omnicadem. Poté je třeba vytvořit si vlastní účet na naší platformě. Po registraci na Alza Trade proběhne napojení vašeho e-commerce řešení, systému expedice a účetního systému, abyste mohli efektivně a bezproblémově spravovat veškeré obchodní operace.

Kontaktujte nás pro více informací

Po odeslání vaši žádosti se vám ozveme do 48 hodin. Pole označené * jsou povinná.

Kontaktujte nás pro více informací

Po odeslání vaši žádosti se vám ozveme do 48 hodin. Pole označené * jsou povinná.